Co nás trápí

44 Komentáře(ů)

 1. Dušan Balog

  Rád bych věděl něco blišího o tom proč firma co tahala nový kabely na veřejné osvětlení v Bezručovy ulici u Penny nedala do půvopvího stavu silnici k marketu.Ta je jen ledabyle zaházená kamenama.Samozřejmě že už je tam díra že se tam schová čtvrtka kola.A o chodníku ani nemluvě.to je ještě horší.Můžete mi odvětit že se bude rekonstruovat chodník.No jestli to bude tak rychle jak se opravuje Husova ulice.tak jsem to měl psát až po komunálních volbách.Předem děkuji za vyjádření

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, bohužel tato záležitost není předmětem Plánu mobility, nicméně Váš podnět předáme městu Chomutov.

   Odpovědět
 2. Dušan Balog

  Bydlím v Jiráskově ulici vedle Luny.Vím že parkování na sídlištích je hrozný .Jde mi o to jak se parkuje za Lunou(samoobsluhou).Dřív tam byla cedule s nápisem kde se smí parkovat.Ta je pryč a parkuje se všude kde se dá.Takže kdo je trochu starší a zase hodně mladej řidič,tak dost často odře někomu auto.Kolem Luny je tak málo zeleně a i tam stojí na trávě auta.A tak místo trocha trávy tu jsou vyježděný brázdy jak na poli.A přitom by stačilo osázet podél cesty keře někde jsou,tak jen dosadit.

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, řešení dopravy v klidu v rámci uličních profilů při 8 až 13 podlažní bytové zástavbě je obecně zcela nedostatečné, což potvrdil i dopravní průzkum. Nabídka musí být doplněna formou parkovacích objektů, nabízí se lokalita v místě stávající parkovací plochy Roosveltova, případně využití soukromé plochy v sousedství ZŠ při ulici Jiráskova. Dodržování platné legislativy je bohužel nad rámec Plánu mobility.

   Odpovědět
 3. Dušan Balog

  Dobrý den.Rád bych věděl kdy se opraví propadlá silnice na příjezdu do Chomutova z Prahy u autobazaru AAA.Už přetím rokem je tam cedule.To mi jako oprava nepřijde.Ba co víc na výjezdu z Chomutova u benziny,taky někdo kopal a do původní silnice to má taky hodně daleko.Akorát je tam už nějakej čas další cedule.takže z každý strany jedna.No krása.

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, bohužel tato záležitost není předmětem Plánu mobility, nicméně Váš podnět předáme městu Chomutov.

   Odpovědět
 4. Stanislav Novák

  Dobrý den, prosím o zvážení umístění Dopravního Zrcadla na lampu veřejného osvětlení naproti vchodu 5268 v ulici Kamenný Vrch. V místě je křižovatka (50.4831742N, 13.4247828E), kde vozidla vjíždějící z vedlejší silnice musejí dát přednost vozidlům na hlavní. Bohužel z důvodu terénního převýšení v kombinaci s parkujícími vozidli přímo v křížovatce není vůbec možné dát bezpečně přednost, aniž by člověk půlkou auta nenajel na hlavní a měl alespoň minimální výhled do křižovatky. Prosím o ověření situace za doby, kdy jsou parkoviště na sídlišti zaplněná a parkují po pravé části vozovky z pohledu hlavní silnice. Předem děkuji za prověření podnětu a odpověď. Novák

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, podle průzkumu dopravy ve zmiňované lokalitě bylo evidováno zhruba 20% vozidel odstavených v rozporu s platnou legislativou, což se především projevuje v nedostatečných rozhledových poměrech v křižovatkách a nedostatečné šířce jízdních pruhů. Jediným možným řešením je doplnění nové nabídky pro parkování a odstavování vozidel ve formě parkovacího objektu v místě stávajícího parkoviště v ulici Kamenný vrch.

   Odpovědět
   • Zdcadlo

    Dobrý den pane Roháč, děkuji za ověřění mého podmětu a Vaši odpověď
    Nové veliké parkoviště je již vybudované, bohužel auta ve výhledu do křižovatky stále parkují. Zrcadlo by okamžitě zvýšilo bezpečnost provozu v případě, že nevhodně parkující vozidla budou bránit ve výhledu. Bohužel nové odstavné plochy nemají tu moc přimět lidi zaparkovat vozidla dále od domu, když roky parkují v křižovatce, pár metrů před vchodem.

    Odpovědět
 5. Martin Koudelka

  Dobrý den, navrhuji zatrubnění hluboké škarpy v ulici Blatenská v kopci nad školkou a střelnicí. Důvodem jsou poměrně časté nehody aut končících ve škarpě a dále nebezpečně těsné míjení aut a cyklistů v těchto místech, protože cyklisté v případě, kdy se na jejich úrovni potkají dvě auta, balancují na hraně komunikace těsně vedle hluboké škarpy. Díky zatrubnění škarpy by mohlo dojít k rozšíření komunikace a zvýšila by se tak výrazně bezpečnost všech účastníků silničního provozu. Děkuji. Koudelka

  Odpovědět
  • Roháč

   Dobrý den, šířkové poměry jsou v této lokalitě odpovídají druhu a dopravnímu významu komunikace (silnice 3 tř.). Při bližším zkoumání v rámci Analytické části bylo zjištěno, že hlavní příčinou vzniklých dopravních nehod v levotočivé zatáčce od Chomutova je nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu a stavu vozovky (déšť). Řešením může být upozornění na nebezpečný úsek a případně i snížení jízdní rychlosti. Váš podnět bude předán městu Chomutov.

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Statutární město
Chomutov

 © 2019 Plán udržitelné městské mobility měst Chomutova a Jirkova – Dopravní strategie

V případě jakýchkoliv podnětů, postřehů, nebo návrhů, neváhejte nám je sdělit a využijte možnost komentáře na této stránce, popřípadě nás prosím kontaktujte na e-mailu:

it@chomutov.cz